Wizytówka Google Moja Firma

Wizytówka Google Moja Firma

Wizytówka na mapach Google to BEZPŁATNA usługa przeznaczona jest dla firm z różnych branż, która umożliwia przedstawienie najważniejszych informacji o prowadzonej działalności klientom  oraz co jest niezmiernie istotne wyświetlenie ich w organicznych wyszukaniach wraz z załączoną lokalizacją firmy na mapie.

Wszyscy użytkownicy Google wyszukując lokalnych firm mogą łatwo sprawdzić takie dane jak adres siedziby firmy, telefon kontaktowy, godziny otwarcia, a nawet opinie internautów. Taka wizytówka to świetny i prosty sposób na pojawienie się wysoko w wynikach wyszukiwania oraz wyeksponowanie najważniejszych informacji o firmie.

 Zalety posiadania konta Google Moja Firma

  • Pojawienie się wysoko w wynikach organicznych Google
  • Łatwy i szybki dostęp do najważniejszych informacji o firmie dla użytkowników Google
  • Dostęp do bardzo użytecznych statystyk, które pokazują m.in. ile osób obejrzało wizytówkę, ile osób zadzwoniło korzystając z wizytówki.
  • Możliwość dodawania zdjęć, czytania opinii klientów i odpowiadania na nie.
  • Zweryfikowane i aktualne wizytówki budzą większe zaufanie wśród konsumentów, co przekłada się na konwersję.
  • Utworzenie wizytówki jest całkowicie darmowe!

Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma? Od czego zacząć?

KROK 1. Wejdź na stronę główną Google Moja Firma, a tam od kliknięcia w przycisk Zacznij Teraz.

KROK 2. Po załadowaniu strony ukazuje się nam formularz, w którym wpisz podstawowe informacje na temat prowadzonej działalności. Tworząc wizytówkę dla biznesu, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które wyróżnia Google Moja Firma.

KROK 3. Wypełniając formularz podaj takie  informacje  jak nazwa, adres, telefon, branża. Są to pierwsze elementy, na które użytkownik się natknie, gdy zobaczy naszą wizytówkę. Warto poświęcić chwilę, aby wszystkie te informacje były uzupełnione poprawnie.  Zwróć uwagę czy informacje umieszczone w wizytówce pokrywają się z informacjami zawartymi na stronie internetowej.

KROK 4. Warto zwrócić uwagę czy na pewno adres wpisany przez nas do wizytówki jest poprawny. Aby firma pojawiała się w Google, czyli to na czym nam zależy, niezbędna jest jej weryfikacja. W ciągu dwóch tygodni od utworzenia wizytówki powinien zostać wysłany na wskazany adres kod weryfikacyjny, dzięki któremu można potwierdzić wiarygodność wpisanych wcześniej danych i pojawić się w wynikach wyszukiwania i na mapach Google.

Edytowanie wizytówki w Google Moja Firma

W kolejnym kroku przechodzimy do panelu, w którym możemy zarządzać stworzoną wcześniej wizytówką. Możemy tutaj edytować numery telefonów, dodawać godziny otwarcia naszej firmy czy też dodawać nowe zdjęcia i aktualizacje.

Warto zadbać o zdjęcia dołączane do wizytówki naszej firmy. Dają one możliwość wizualizacji naszej firmy dla klienta i natychmiastowego podglądu przez klienta profilu naszej działalności/ wyglądu naszego sklepu/ hotelu. Ciekawą opcją wartą rozważenia jest wirtualny spacer, który można umieścić właśnie w tym miejscu. Jest to dodatkowe urozmaicenie i daje klientowi możliwość wycieczki po naszej firmie.