Zalety Google Adwords

Zalety Google Adwords

Opisując zalety  systemu Google Adwords należy wspomnieć o najważniejszej z nicha mianowicie jej SKUTECZNOŚĆ, reklamy te zazwyczaj trafiają do użytkowników, którzy są zainteresowani  zakupem oferowanego towaru lub skorzystaniem z usług. Google Adwords pomija osoby, które nie wyrażają żadnego zainteresowania określoną ofertą, dlatego prawdopodobieństwo dotarcia do klienta jest dużo większe niż przy innych formach reklamy zwłaszcza reklamy offline.

Płacisz za efekty. Przy reklamie Google Adwords, reklamodawca płaci jedynie za konkretne kliknięcia i można na bieżąco sprawdzać i kontrolować, które reklamy generują najwięcej wejść na stronę. W zależności od uzyskiwanych efektów można edytować przedstawione reklamę dążąc do wybrania optymalnej formy przynoszącej największą sprzedaż. Google AdWords – pokazuje reklamy odpowiedniej grupie docelowej o ściśle określonej lokalizacji oraz w konkretnych dniach i godzinach. W celu określenia preferowanej grupy odbiorców, można wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów:

 

  • Język, wiek i lokalizacja:preferencje klientów mogą znacząco się różnić w zależności od tych czynników.
  • Urządzenia:do Ciebie należy decyzja, czy chcesz kierować swoje reklamy na użytkowników komputerów i laptopów, smartfonów i tabletów, czy też wszystkich internautów poszukujących tego, co masz w swojej ofercie.
  • Harmonogram wyświetlania:możesz konkretnie ustalić, w które dni i o jakich godzinach ma pojawiać się Twoja reklama. Ponadto, można określić częstotliwość jej wyświetlania.

 

Kontrolujesz swoje wydatki. Korzystając z systemu AdWords, możemy precyzyjnie kontrolować wydatki przeznaczane na marketing internetowy. Co więcej, nie ma w tym przypadku minimalnej kwoty – możesz wydać dokładnie tyle pieniędzy, ile chcesz. Istnieje również opcja ograniczenia miesięcznego i dziennego budżetu na jedną kampanię. Poza tym, jak zostało to już wspomniane, obowiązuje jedynie płatność za faktyczne kliknięcia.