Epidemia covid-19 jako czas na zadbanie o własny wygląd

Epidemia covid-19 jako czas na zadbanie o własny wygląd - 5ever.plPandemia to okres, w trakcie którego niemożliwe stało się korzystanie z profesjonalnych zabiegów upiększających. Warto jednak potraktować ten czas również jako szansę na zregenerowanie naszej skóry, włosów i paznokci, które mogą być już zniszczone na skutek różnego typu stylizacji. Jak zatem zadbać o urodę w trakcie pandemii?

Dbanie o urodę w trakcie pandemii – włosy w roli głównej

Samodzielna izolacja wiąże się z tym, że kontakt są nasi najbliżsi, czyli ci, z którymi mieszkamy na co dzień. Łączy się to również z większą swobodą – nie opuszczamy domu, nie mamy potrzeby układania fryzury czy nakładania makijażu. To doskonała okazja, aby zregenerować włosy i skórę, dać im chwilę odpocząć i porządnie je odżywić. Możemy uczynić to korzystając z gotowych artykułów dostępnych w drogeriach i sklepach, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór całkowicie naturalnej kuracji produktami, które mamy zazwyczaj w swojej kuchni. Włosy warto zatem olejować przed każdym myciem, przy pomocy zwykłych olejów roślinnych. Domowe maseczki przygotujemy z kolei na bazie soku z cytryny, żółtek jaj oraz miąższu aloesu. Prawdziwie fenomenalny rezultat zapewni natomiast laminowanie, czyli nałożenie na włosy mieszanki maseczki połączonej z rozpuszczoną w wodzie żelatyną.

Pielęgnacja urody w trakcie pandemii – co ze skórą?

Podczas domowej izolacji warto zrezygnować z makijażu, a zamiast niego wybrać regularne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Doskonały peeling wykonamy podczas masażu scrubem wykonanym z cukru oraz zmielonej kawy. Po nim cerę najlepiej odżywić i zabezpieczyć odpowiednim kremem lub zdecydować się na domową maseczkę, którą możemy skomponować nawet na bazie majonezu czy jogurtu naturalnego. Jeśli posiadamy lekki olej roślinny, na przykład olej konopny, możemy aplikować go zamiast kremu przed położeniem się spać. Zawarte w nim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe zadbają o odżywienie skóry oraz spowolnienie procesów jej starzenia się.

Uroda w trakcie pandemii – pielęgnacja paznokci

W czasie kwarantanny możemy odpuścić sobie również manicure, a zamiast kolorowych lakierów wybrać gotowe odżywki. Jeśli nie mamy ich pod ręką, w płytki wcierajmy olejki, bądź kremy do rąk. Częste mycie i odkażanie dłoni bardzo szybko sprawi, że nasza skóra i paznokcie staną się przesuszone, dlatego ich regularne regenerowanie jest niezbędne dla zachowania naturalnej bariery ochronnej skóry oraz ładnego wyglądu płytek.

W trakcie pandemii możemy zauważyć, że wiele zabiegów upiększających mamy szansę wykonać samodzielnie. Dobrze potraktować zatem ten okres jako okazję do wypróbowania na sobie wszystkich domowych metod naturalnego poprawiania urody.