Czy nabyć samochód w czasie pandemii koronawirusa COVID-19?

Czy nabyć samochód w czasie pandemii koronawirusa COVID-19? - 5ever.plRozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa to znaczące niebezpieczeństwo dla ludzkiego zdrowia, ale także dla gospodarki. W takich sytuacjach niepewności podejmowanie decyzji ekonomicznych jest wyjątkowo trudne. Jaki sposób finansowania zakupu samochodu jest w obecnej sytuacji najlepszy dla portfela?

Działanie epidemii koronawirusa na gospodarkę

Kwarantanna zdecydowanie zmniejsza potencjał gospodarki do rozwoju, mimo to analitycy nie są zgodni co do prawdopodobnych następstw tego stanu. Polsce i Europie zagraża spowolnienie gospodarcze lub recesja (spowolnienie trwające dwa miesiące). Wielowymiarowy kryzys gospodarczy nie musi się rozpocząć, jeśli tylko życie gospodarcze szybko się wznowi po zakończeniu okresu zagrożenia epidemicznego. Czy wpływa to na decyzję o zakupie samochodu?

Nowy samochód na kredyt

Fabrycznie nowy samochód z salonu może zostać zakupiony na kredyt. Taki rodzaj finansowania pozwala prowadzić bezpieczny i komfortowy samochód nawet bez dużych pieniędzy. Zawierane umowy kredytowe są stosunkowo elastyczne, dzięki czemu istnieje pewna dowolność w ustalaniu wysokości składek ratalnych, a także długości trwania okresu spłaty. Umowy mogą być także renegocjowane, a kredyt można ubezpieczyć między innymi od utraty zatrudnienia, co zapewnia zabezpieczenie w obecnej sytuacji.

Leasing nowego samochodu

Leasingowanie fabrycznie nowego pojazdu nie wymaga badania zdolności kredytowej, jak ma to miejsce przy występowaniu o kredyt na samochód. Leasing samochodu to rozwiązanie korzystne finansowo, ale w obliczu długotrwałego spowolnienia gospodarczego powinno się rozpatrzyć możliwość pogorszenia sytuacji finansowej. Od zdecydowanej większości umów leasingowych można odstąpić, chociaż nie będzie to bezproblemowe i przynosi koszty rozwiązującemu umowę leasingobiorcy.

Kupno używanego samochodu w gotówce

Alternatywą dla dwóch powyższych rodzajów finansowania zakupu nowego samochodu jest zakup samochodu używanego za zaoszczędzone pieniądze – http://5ever.pl/kupno-samochodu-z-niemiec-zadanie-dla-profesjonalisty. Samochody używane dostępne są w korzystnych cenach, ale nie obejmuje ich już gwarancja świadczona przez producenta. Kupując używany samochód za gotówkę należy rozważyć wysokie koszty utrzymania takiego samochodu, które często powodują, że lepiej opłacałoby się kupić nowy samochód. Plusem takiego wyboru jest natomiast ominięcie długoterminowych zobowiązań, co jest istotne w obliczu niepewności o kondycję gospodarki.